Standerhejsning i Tennis Club Odense

Søndag den 17. April kl. 10

Hermed inviteres alle TC Odense’s medlemmer og kommende medlemmer til standerhejsning søndag den 17. april kl. 10.00  Vi arrangerer tennis lege for de yngste og en double turnering for alle seniorer, +55 spillere og juniorer. I double turneringen vil arrangørerne lave holdene således, at man ved lodtrækning parer en senior og en junior spiller. Rækken kan blive helt urimelig, men vi håber primært, at I får en sjov oplevelse sammen.

Du er velkommen til at tage familie og venner med.

 

Program:

10 – 10:30                Fælles morgenmad

10:30 – 11                Indvielsen af den nye sæson og sign in til double turnering (ung/senior).

11- 11:15                  Opvarmning for alle.

11:15                          Tennis lege for de yngste.

Start på ung/senior double turneringen.

Ca. kl. 13                    Afslutning med is og kage samt præmier.

 

wilson_20logo_mojlketshop2Cabinn klubliv logo_2_357

Ketshop vil være tilstede søndag d. 17. april til klubbens standerhejsning, hvor de vil medbringe en masse gode tilbud samt fremvise klubbens nye klubtøj fra Wilson og Adidas, som også kan bestilles denne dag. Klubbens medlemmer får 15% rabat på ikke i forvejen nedsatte varer samt 20% rabat på opstrengninger.